Testvérvárosok

Kiskunfélegyházának az elmúlt 20 év alatt jelentős és sokrétű kapcsolatrendszere alakult ki Európa számos településével. Ezen kapcsolatok különböző területekre terjednek ki, úgy mint a kultúra, oktatás, sport, intézményi kapcsolatok.

Kiskunfélegyháza Város rendszeresen meghívja e települések polgárait, képviselőit a városi rendezvényekre, akik örömmel részt vesznek a rendezvényeken. Ezen kívül számos meghívás érkezik partnervárosainkból, melyeknek rendszeresen eleget teszünk. A rendezvények alkalmával lehetőség nyílik egymás kultúrájának megismerésére. Ennek kapcsán több kiskunfélegyházi egyén és család között alakult ki szoros kapcsolat.

Kiskunfélegyháza több olyan határ menti kapcsolattal rendelkezik, ahol nagy számban élnek magyarok. Ezen kapcsolatok legfőbb célja a határon túli magyarság kultúrájának megőrzése, illetve a magyarságtudat erősítése.

Rendszeres kapcsolatot ápolnak az egyes települések képzőművészei. Alkotásaikat minden évben közös kiállítások formájában ismerheti meg a közönség.

A partnervárosi hálózat segítségével lehetőség nyílik nagy összegű Európai Uniós pályázatok elnyerésére, melyeknek megvalósítása erősíti a köteléket a partnerek között. Ezen pályázatok segítségével minden évben más partnervárosban megrendezésre kerül, a Fiatalok Európáért találkozó, melyre 16-25 éves fiatalok utazhatnak, illetve a Családok Európáért találkozó, ahová olyan családokat várnak, ahol 16 év alatti gyerekek vannak.

Testvérvárosaink:

Németország