Petőfi Sándor Emlékház

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Petőfi Sándor u. 7.

Telefon: +36-76/461-468

E-mail: kiskunmuzeum@gmail.com

Weblap: www.kiskunmuzeum.hu

Nyitva tartás: az emlékház előzetes bejelentkezés alapján látogatható!

Bejelentkezés: személyesen a Kiskun Múzeumban (6100 Kiskunfélegyháza, Dr. Holló Lajos u. 9.) vagy telefonon a 76/461-468-as számon. E-mailen: kiskunmuzeum@gmail.com

Kiskunfélegyházán a Petőfi Sándor utca 7. szám alatti ház homlokzatán emléktábla hirdeti, „Itt töltötte gyermekévet Petőfi Sándor”. E ház helyén állt az nádtetős épület, amelyben a Petrovits család élt, amikor az édesapa mészárszék árendás volt a Kiskunság székhelyén.

Az 1850-es években épült polgárház lett a későbbiekben a félegyházi Petőfi-kultusz egyik színhelye, ma ez az emlékház mutatja be Petőfi Sándor emlékit Kiskunfélegyházán.

Jelenleg három tárlat várja az emlékház látogatóit: az 1993-ban nyílt Petőfi emlékek Kiskunfélegyházán című állandó kiállítás, a 2008-ban átadott Dulity Tibor festőművész alkotásai és emléktárgyai, valamint a most nyílt Petőfi nyomában jártak … A félegyházi Petőfi kutatók című kiállítás.

Az új tárlat, amely az azonos című kiadvány (szerk.: Kapus Béláné) alapján került összeállításra, emléket állít a lokálpatrióta kutatóknak. A kiskunfélegyházi Petőfi-kutatók életpályája mellett a hozzájuk kötődő relikviákat, kutatásaikat, következtetéseiket, eredményeiknek dokumentumait mutatja be, tovább ösztönözve a helyi értékek felkutatását, megismerését, megértését és megőrzését.

A kiállítótérben látható Fekete János helytörténész dolgozószobája is, valamint Petőfi költészetét ismerőknek-kedvelőknek a Versek terme és a Poéta-zug kínál lehetőséget az olvasásra. A kiállításhoz kapcsolódik dr. Tarjányi József képeslapgyűjteményének válogatása is, amely Petőfi életéhez, költészetéhez és kultuszához kapcsolódó levelezőlapokat mutatja be.

Telefon: (+36-76) 562-039