Jakabszállás Magyarkert (Kis-Magyarország)

Helyszín: Magyarország, Kecskemét mellett, az M5-ös autópálya 91-es lehajtójától 15 percre.
Jakabszállás község határában a Bugaci Nemzeti park mellett, az 54-es főút 20-as km szelvényénél található. Budapesttől és Szegedtől 1 órányira.

GPS: É 46.74272 K 19.57219

Honlap: www.magyarkert.com

E-mail: info@magyarkert.com

Nyitva tartás:
Minden nap: 10-18 óráig
Éves nyitva tartás: március 15. - október 31-ig

Parkolás: parkolóban (díjtalan)

Belépő:
Gyerek, pedagógus, diák, nyugdíjas: 1.250 Ft/fő
Felnőtt jegy: 1.600 Ft/fő
Kutyás sétálójegy: 500 Ft/kutyus
2 éves kor alatt a belépés ingyenes!
Szakvezető által vezetett programok díja: 300Ft/fő.

A Magyarkert területén büfé működik melyben üdítők, kávé, rágcsák, jégkrém kapható.
Babakocsival, kerekes székkel kb. 150.000 nm kényelmesen bejárható.
A területen számos pihenőhelyet alakítottunk ki, nehezebben mozgó, idősebb vendégeink részére is.
Étkezés csak előre egyeztetve, megbeszélés alapján!
Bográcsételek és házias sütemények.
(Csoportos látogatásnál kizárólag előre egyeztetett menü alapján.)

Leírás:
A „Kis-Magyarország Botanikus Kert”, Európa legnagyobb mérethelyes domborzati és vízrajzi makettje. Magyarország 1:1000 méretarányú gigantikus „élő terepasztala”.
Egy olyan hely, ahol óriásnak érezheti magát a látogató. Ahol egy lépés egy kilométer, ahol egy szökkenéssel ugorhatunk a Balaton déli partjáról a Tihanyi-félszigetre, ahol egyetlen ugrással kerülhetünk a Dunántúlról a Duna-Tisza közére. Egy hely, ahol felfedezhetjük hazánkat.
Jelszavunk: „A Magyarkert egy csepp a természet csodájából”.

A Dráván átkelve belépünk hazánkba és elindulunk a nyárfa kilátóhoz. Érdemes megmászni, közel 8 méter magasból gyönyörködni a tavakkal-folyókkal-hegyekkel, hatalmas alfölddel „díszített” országunkon. Nagykanizsát érintve eljutunk az aranyhalakkal teli Balatonhoz.
Devecsernél kopjafa segíti a tájékozódást, táblák útmutatásával megismerkedhetünk az adott terület hagyományaival, fontos földrajzi, biológiai adottságaival.

Az M7-es autópályán átkelve, elérjük a Velencei-tavat, kis sétával eljutunk a Csepel-szigetre, onnan a Margit-szigetre. Utunkat Vác irányába folytatva bebarangolhatjuk a Börzsönyt, az Északi-középhegységet egészen a Kékes-tetőig. Az Alföldön találjuk a nádfedeles tanyaházat, árnyas ligettel, gémes kúttal közvetlen a Tisza partján.

A ház előtti, hajdani eperfából Apró Tamás népi faragó művész által megálmodott Életfa fogadja a látogatókat. A tanyaház különleges élettere a kertnek, a régi világot idézi, újkori csodákkal.
Átkelve a Tiszán ellátogatunk Debrecenbe, a búsuló juhász szobrához, a Kőrösök mentén, a hídon átjutva folytatjuk országjáró körutunkat, kis székelykapun átlátunk a Partiumba.

A Maros mentén már az országhatár.
Sétálhatunk kényelmes túracipőben, mezítláb és akár babakocsival is, a természet fogad bennünket és körül ölel végtelen szeretetével.
Egy országot felépíteni őseinknek évszázadokba telt, nekünk egy év alatt sikerült.

Csak néhány szám: 100.000 köbméter homok ide-oda, 68.000 db GPS koordináta alapján kitűzött pont és ugyanennyi levert karó, a terület alatt 8 fúrt kút, 100 km csővezeték,
a felszínen 140.000 tájjellegű magonc facsemete, több mint 1000 öntözőfej.
Az élővilág is megköszönte a gondoskodást; 4 új békafaj tért vissza. 7 madárfaj látható jelenléte.
Teknős és halfajok lubickolnak tavainkban, az alföldi őshonos növények visszatérése. 3 különböző gombafaj megjelenése és még sorolhatnánk az érdekességeket.
A Magyarkert a zöld és a kék, a növények és az ég.
A Magyarkert a vízcsobogás, a tücsökzene, a madárcsicsergés és a csend.

Galéria:

Telefon: (+36-76) 562-039